Draw poker

Video pokers ir klasiskā pokera un spēļu automāta simbioze.

Video pokera vēsture

Video pokera pirmsākumi meklējami 19. gadsimta beigās un ir saistīti ar amerikāņu kompānijas Sittman and Pete mehānisko ierīču parādīšanos. Tās bija masīvas ierīces ar piecām spolēm. Šāds spoļi skaits tika izvēlēts atbilstoši kāršu kombinācijas skaitam klasiskajā pokera spēlē. Velkot automāta sviru spoles ar dārdoņu un raksturīgu troksni atsāka griezties. Apstājoties, parādījās piecas kārtis. Ja šajā izkārtojumā bija laimīgā kombinācija, tad spēlētājs saņēma savu laimestu.

SIRCOMA (Si Redd’s Coin Machines) izlaida savu Draw Poker versiju 1979. gadā. Daudziem varbūt šī uzņēmuma vārds nav zināms, bet noteikti esat dzirdējuši par IGT (International Game Technology) – tas ir viens un tas pats uzņēmums, kurš gadu gaitā nomainīja savu nosaukumu. Viens no iemesliem, kāpēc video pokers kļuva populārs, bija tas, ka to bija samērā viegli iemācīties un, kad tas tika izdarīts, šī aizraujošā spēle burtiski iesūca spēlētājus sevī aizraujošuma dēļ. Un tie bija tikai video pokera pirmsākumi – spēļu kvalitāte, grafikas, skaņas – nekas nebija tik satriecošā kvalitātē kā tagad, bet, neskatoties uz to, cilvēki vienalga vēlējās spēlēt un tērēt šādā izklaides veidā savu naudu.

Kā spēlēt video pokeru?

Aptuveni 1990. gadā online video pokers kļuva pieejams un izmainīja šo spēli pilnībā. Pēkšņi jebkuram ar datoru un interneta pieslēgumu bija iespēja to uzspēlēt no mājām. Tad arī spēļu veidi, to daudzums un kvalitāte kā tāda strauji kāpās. Tajā laikā apķērīgākie spēlētāji pat bija izdomājuši apbrīnojami precīzas stratēģijas, zinot, kā tieši jāreāģē katrā situācijā. Tomēr, par laimi vai nē, datorsistēmas kļuva arvien advancētākas un spēja noskaidrot, kā spēlētāji cenšās uzveikt tās gudrībā, padarot to arvien neiespējamāku.

Tomēr spēlētāji nebeidza šo spēli spēlēt, jo tai ir daudz priekšrocības – kopumā zemāks spēlētāju pārsvars, kas ļauj laimēt biežāk, varat apgūt stratēģijas un citas prasmes, kas ļaus Jums spēlēt labāk, līdz ar to palielināt izredzes laimēt, video pokerā varat izlemt, kuras kārtis atstāt, kuras mainīt, kā arī spēlēt sev izdevīgā ātrumā un veidā. Ja Jūs ir ieinteresējusi šī spēle, neuztraucieties un neļaujiet sevi kādam iebiedēt ar sarežģītām stratēģijām vai noteikumiem – tas viss nāks ar laiku un noteikti to visu paspēsiet apgūt, tikai dodiet tam laiku. Automāta augšpusē redzēsiet tabulu ar veiksmīgajām kombinācijām, laimestu apjomus un centrā jūsu kārtis. Jums jāizvēlās sava likme un jāspiež poga “Deal“. Kad to būsiet izdarījis, iegūsiet 5 kārtis. Tad, spiežot pogu “Hold” Jūs izvēlēsieties kārtis, kuras vēlaties atstāt, bet kuras mainīt, lai iegūtu vēlamo kombināciju.

Video pokera kombinācijas

Lai gan dažādās video pokera spēlēs var būt nelielas atšķirības attiecībā uz kombināciju stiprumu, taču ir vairākas kombinācijas, kas raksturīgas katrai spēles variācijai. Apskatīsim tās, sākot ar zemāko.

 1. One Pair – kombināciju veido divas vienādas kārtis jeb pāris, izmaksa 1:1;
 2. Two Pair – kombināciju veido divi vienāda stipruma kāršu pāri, izmaksa 2:1;
 3. Thee Of A Kind – trīs vienāda stipruma kārtis, izmaksa 3:1. Ja kombināciju veidu divas kārtis, kas ir spēlētāja rokās un viena kārts, kas atrodas uz galda, to sauc par “Set”;
 4. Straight – latvieši šo kombināciju sauc arī par Ielu un tās it 5 kārtis, kas atrodas pa lielumiem pēc kārtas, izmaksa 4:1;
 5. Flush – jebkādas piecas kārtis, kas ir no vienas masts, izmaksa 6:1;
 6. Full House – trīs viena stipruma un divas cita stipruma kārtis; izmaksa 9:1;
 7. Four Of A Kind – četras vienāda stipruma kārtis, izmaksa 25:1;
 8. Straight Flush – piecas kārtis no vienas masts, kas atrodas pēc kārtas, 50:1;
 9. Royal Flush – piecas stiprākās kārtis no vienas masts, izmaksa 800:1.

Video pokera veidi

Pirms sākt spēlēt video pokeru, svarīgi ir arī zināt, ka tam ir dažādi veidi – līdz ar to arī dažādas stratēģijas un laimestu iespējas.

 1. Jacks or Better – šī ir standarta video Pokera versija un uz to balstītas visas pārējās šīs spēles versijas. Tajā jādabū vien daži kalpi vai citas augstāka stipruma kārtis, lai uzvarētu – šī spēles versija ir samērā viegla, ar vienkāršu stratēģiju un bez augstām likmēm;
 2. Double Bonus – līdzīgs iepriekšējam spēles veidam, bet ar atšķirīgu izmaksu tabulu un sarežģītāku stratēģiju;
 3. Double Double Bonus – vēl lielākas izmaksas un sarežģītāki spēles gājieni kā parastajā Double Bonus;
 4. Deuces Wild – šis spēles veids ir vēl nedaudz sarežģītāks un atšķirās no citiem ar to, ka divnieki šeit darbojas kā Džokeri;
 5. Aces and Eights – šis veids atšķirās ar standarta izmaksu tabulu. Šajā spēles veidā par spēcīgu kombināciju sauc četrus dūžus vai astotniekus, četrus septītniekus vai citas četras vienāda stipruma kārtis.

Kā video pokers atšķiras no klasiskā pokera?

Klasiskajā pokera spēlē pie viena galda sacenšas vairāki dalībnieki. Spēles simulators ietver spēlmaņa un dīlera dueli. Turpretim video pokerā pretinieku nav vispār. Tas nozīmē, ka jebkura kombinācija, kas nav zemāka par noteiktajiem noteikumiem, nesīs uzvaru. Jo spēcīgāka kombinācija uz rokām, jo lielāka ir balvas summa. Arī maksājumu apjoms ir proporcionāls ideālajai likmei. Vēl viena atšķirība ir lielāka video pokera dažādība nekā sākotnējā kāršu spēlē. Arī emulatoru stratēģijas izrādās atšķirīgas. Video pokera sistēmas ir vienkāršas un efektīvas. Mēs redzam tikai pozitīvus aspektus, nav brīnums, ka šīs spēles veids joprojam ir aktuāls arī mūsdienās.

Kopsavilkums

Izlasot šo Jums noteikti būs radusies minimāla izpratne par to, kas ir video pokers – kā tas radies, kādi ir pamata spēļu veidi, spēles kombinācijas un varēsiet spriest, vai tas jau kaut nedaudz jūs ieinteresē. Par spēles stratēģijām noteikti varēsiet lasīt kādā no mūsu nākamjiem rakstiem, bet galvenais atcerēties, ka pokers ir tā spēle, kurā nedrīkst baidīties atklāt savas kārtis un nožēlot par savu izdarīto izvēli – bieži vien mazas kārtis var nest daudz lielāku laimestu nekā lielas. Iesakām jums sīkāk painteresēties par katru no pokera pamatveidiem un izvēlēties vienu, attīstot sevi tajā, nevis mainīt vairākus, radot sev pašam apjukumu. Lai veicās!

Pēdējoreiz atjaunots jūnijs 29, 2022.