Rulete

sieviete, kas spēlē ruleti

Rulete ir viena no populārākajām kazino spēlēm, kas, visticamāk, tāda arī vienmēr paliks, jo spēlētāji to ir ļoti iecienījuši savas vienkāršās, bet tai pašā laikā aizraujošās spēles gaitas dēļ. Turklāt, ja apnikusi viena spēles versija, iespējams spēlēt kādu citu – variācijas ir ļoti daudz. Tā radusies 18. gadsimtā Francijā (franciski vārds “rulete” nozīmē”mazi rati”), un gadu gaitā pavisam nedaudz mainījušies tās noteikumi, taču princips saglabājies tas pats – tiek iegriezts ruletes rats un, pretēji tā griešanās virzienam, iegriezta bumbiņa. Spēlētājam jāuzmin kabatas, kurā šī bumbiņa iekritīs, krāsa vai skaitlis.

Ruletes spēle sastāv no rata ar 37 vai 38 kabatiņām (atkarībā no spēles veida), kuras katra atbilst vienai vietai uz galda. 37 kabatiņas būs Eiropas ruletes ratā ar vienu nulli (0), bet, par vienu vairāk, ar divām nullēm (00) – 38 būs ASV ruletes ratā. Spēlētājs var veikt likmi gan uz iekšējiem, gan ārējiem notikumiem. Pie iekšējiem notikumiem pieder likmes uz skaitli vai skaitļu kombinācijām, atkarībā no to izvietojuma uz spēles galda. Pie ārējiem notikumiem pieder likmes uz skaitļu grupām, krāsām vai pāra/ nepāra skaitļiem. Likmes var tikt liktas līdz brīdim, kad dīleris paziņo “Likmes vairs netiek pieņemtas!”(angliski “No more bets!”). Jo mazāka izkrišanas iespējamība kādai no likmēm, jo lielāks laimests pienākas gadījumā, ja tā izkritusi. 

Pamanīsiet, ka spēlētājiem pie ruletes galda ir dažādu krāsu žetoni. Krāsas atšķirās, lai viņu likmes vienādu iznākumu gadījumā būtu iespējams atšķirt. Kad ruletes rats apstājies, bumbiņa ieripojusi kādā no kabatiņām un laimējušais skaitlis noteikts, dīleris to atzīmēs. Tad viņš no spēles galda novāks visus žetonus, kas nav laimējuši un izmaksās laimestus tiem spēlētājiem, kuri šajā raundā to pelnījuši. Kad tas izdarīts, dīleris norādīs, ka var tikt veiktas likmes uz nākamo griezienu.

Iekšējās likmes

 • Skaitlis: Viens konkrēts skaitlis, uz kuru tiek likta likme. Lai veiktu likmi, žetons jānovieto uz laukuma, kurš apzīmēts ar šo skaitli.
 • Divi skaitļi (split): Likme uz diviem blakus horizontāli vai vertikāli esošiem skaitļiem. Lai veiktu likmi, žetons jānovieto uz līnijas, kas atdala šos skaitļus.
 • Līnija: Likme uz trim blakus horizontāli esošiem skaitļiem. Lai veiktu likmi, žetoni jānovieto uz lielākā skaitļa ārējās līnijas.
 • Kvadrāts: Likme uz četriem blakus esošiem skaitļiem. Lai veiktu likmi, žetoni jānovieto šo četru skaitļu krustpunktā.
 • Sešlīnija: Likme uz divām blakus esošām skaitļu līnijām. Lai veiktu likmi, žetoni jānovieto uz stūra, kur satiekas šīs abas līnijas.
 • Trio: Likme uz punktu, kur satiekas kabatiņas 0-1 un 0-2 vai 00-2 un 00-3.

Ārējās likmes

 • 1 – 18: Likme uz to, ka izkritīs kāds skaitlis intervālā no 1 līdz 18.
 • 19 – 36: Likme uz to, ka izkritīs kāds skaitlis intervālā no 19 līdz 36.
 • Sarkans vai melns: Likme uz to, kādas krāsas skaitlis izkritīs – sarkans vai melns.
 • Pāris vai nepāris: Likme uz to, vai izkritīs pāra vai nepāra skaitlis.
 • Skaitļu duči: Likme uz kādu no dučiem – pirmo (1 – 12), otro (13 – 24) vai trešo (25 – 36).
 • Kolonna: Likme uz kādu no vertikālajām kolonnām, kuras sastāv no 12 skaitļiem. Lai veiktu likmi, žetoni jānovieto uz pēdējā skaitļu virknes skaitļa.

Saistītās ziņas