Kā uzsākt Texas Holdem pokera spēli

Texas Hold'em Ultimate

Pokers ir ļoti populāra kāršu spēle, kurā tiek vāktas kāršu kombinācijas un liktas likmes, cenšoties izveidot pēc iespējas labāku uzvaras kombināciju, tajā pašā laikā “manipulējot” ar likmju izdarīšanu. Spēles uzvarētājs ir tas, kuram rokās ir stiprākā kāršu kombinācija (parasti no 5 kārtīm), vai arī tas, kurš palicis spēlē pēdējais, jo pārējie nav piekrituši viņa likmei un nometuši kārtis.

Pēdējā desmitgadē fenomenālu popularitāti piedzīvojis Texas Hold ‘Em, kas pazīstama arī kā Hold em. Tā popularitāte pieauga līdz ar interneta attīstīšanos un brīdī, kad pokera turnīrus sāka pārraidīt televīzijā. Pati spēle ir intriģējoša un viegli izsekojama, tomēr tajā pašā brīdī tā ir velnišķīgi sarežģīta. Spēlētājiem ir jāievēro 5 kārtis, kuras ir galdā un 2 kārtis rokās. Galdā esošās kārtis ir kopīgas visiem spēlētājiem.

Small blind un big blind

Maksimāli vienā spēlē var piedalīties 8 spēlētāji un pēdējā vieta ir paredzēta dīlerim. Lai piedalītos spēlē, katram spēlētājam nepieciešama konkrēta naudas summa ar kuru tiks veiktas likmes.

Pieņemsim, ka likme 1€. Pirms uzsākt spēli no dīlera pa kreisi spēlētājam jāuzliek 0.50€ kā small blind, bet nākošajam spēlētājam 1€ kā big blind, šīs pirmās likmes ir jāliek obligāti. Kārtis tiek izdalītas pulksteņrādītāja virzienā sākot ar small blind. Tālāk gājienu veic spēlētājs aiz big blind.

Viņam ir iespēja pielīdzināt likmi, paaugstināt likmi vai nomest kārtis /atmesties. Pirmajā aplī spēlētāji var tikai atmesties, pielīdzināt vai pacelt likmi tādējādi atlasot spēlētājus, kuri turpina piedalīties šajā raundā. Pieņemsim, ka jūs esat nākošais spēlētājs aiz big blind, ja vēlaties turpināt spēli, tad jums ir jāpielīdzinās ar likmi 1€. Ja jums rokās atrodas labas kārtis, jūs varat paaugstināt likmi uz 2€. Ja jums šķiet, ka nekāda laba kāršu kombinācija nevar izveidoties, tad jūs kārtis varat atmest.

Ja likme tiek paaugstināta, tad spēlētājiem, kuri palikuši spēlē ir jāpielīdzinās paaugstinātajai likmei vai, jāatmetās, ja tomēr nevēlās turpināt spēli.

Texas Hold’em pokerā ir 9 kombinācijas.

Saistītās ziņas